Pěstitelská technologie se inovuje řadu let, základem byla změna pěstování máku podle Schreiera. Jedním z hlavních cílů založení sdružení v roce 1999 (nyní spolek Český modrý mák z.s.) bylo zdokonalení pěstitelské technologie a rychlé uvádění nových poznatků do praxe, a to výhradně prostřednictvím členů spolku.

Základem pěstitelské technologie jsou kvalitní potravinářské odrůdy máku a registrované přípravky na ochranu rostlin, které spolek ve vlastních pokusech neustále ověřuje.

Nové poznatky a vyhodnocení pěstitelského, resp. obchodního roku jsou každoročně prezentovány na odborných seminářích spolku. Praktické ukázky a doporučení k aktuálnímu vegetačnímu roku se mezi členy dostanou zejména na polních dnech, ale i průběžnou písemnou korespondencí.

Klíčovou aktivitou pro budoucnost českého modrého máku bylo zapsání chráněného zeměpisného označení.
Dále rozšířit povědomí o České cechovní normě pro Český modrý mák, a to jak u obchodníků, tak i u spotřebitelů.

I to je jedním z důvodů, proč usilujeme o rozšíření členské základny našeho spolku. S velikostí členské základny totiž úměrně narůstá i síla a vyjednávací pozice v podpoře pěstování máku v ČR.

Připojíte-li se ke členům našeho spolku, podpoříte dobrou věc a dá se předpokládat, že i Vaše zájmy budou lépe chráněny. Každý nový člen má pro spolek Český modrý mák zásadní význam.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na spolupráci s Vámi.